erkencocuklukdonem_1Yazan : Yrd.Doç.Dr. Serap DEMİRİZ, Yrd.Doç.Dr. Fatma KOÇ, Öğr.Gör.Asiye KARADAĞ, Öğr.Gör.Emine KOCA, Dr. İlkay ULUTAŞ

Çocukları ve gençleri gelecekteki yaşam sahnesine hazırlamanın en iyi yollarından birisi de dramatik etkinliklerdir. Çocuklar oyun ortamında kendilerini daha rahat ifade ederler ve yaşamı farkında olmadan tanırlar. Bu etkinliklere daha aktif katılmalarını sağlamak, düş gücünü zenginleştirmek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için dramatizasyon çalışmalarının daha planlı yapılması gerekir. Bu düşünce ile yola çıkarak, çocukların çok sevdikleri dramatizasyon etkinliklerinden daha çok yararlanmalarını ve katılımlarını sağlamak, bu alanda eğitim alan öğrencilere destek vermek, okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğrencilere ve hatta ailelere hizmet vermek amacıyla bu kitap hazırlanmıştır.Bu kitapta erken çocukluk döneminde dramatizasyon, maske, kukla, kostüm hazırlama ve bunları kullanma teknikleri ile ilgili açıklayıcı bilgiler yer almaktadır. Ayrıca bu alanda yıllardır ihtiyaç duyulan farklı karakterde maske örnekleri, kukla ve kostüm paftaları çocuklara uygun ölçülerde hazırlanarak gerek ebeveynlerin gerekse öğretmenlerin yararlanabileceği kolaylıkta verilmiştir.

Be Sociable, Share!
Dramatizasyon Araçları ve Kostüm Tasarımları

Yazı dolaşımı


Dramatizasyon Araçları ve Kostüm Tasarımları” için bir yorum

  1. Bu kitabı geçen yıl üniversitede iken hocam hediye etmişti. Tüm okul öncesi eğitimcilerinin kütüphanesinde bulunması gereken bir yapıt.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir