<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Çocuk ve Gelişimi &#187; sosyal duygusal alan</title>
	<atom:link href="http://www.cocukvegelisimi.com/etiket/sosyal-duygusal-alan/feed" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://www.cocukvegelisimi.com</link>
	<description>Çocuk ve Çocuk Gelişimi Hakkında Herşey</description>
	<lastBuildDate>Sun, 05 Feb 2012 20:00:30 +0000</lastBuildDate>
	<generator>http://wordpress.org/?v=2.8.4</generator>
	<language>en</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
			<item>
		<title>Günlük Plan</title>
		<link>http://www.cocukvegelisimi.com/planlar/gunluk-plan.html</link>
		<comments>http://www.cocukvegelisimi.com/planlar/gunluk-plan.html#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 16 Oct 2009 19:31:14 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
				<category><![CDATA[Planlar]]></category>
		<category><![CDATA[bilişsel alan]]></category>
		<category><![CDATA[eğitim durumu]]></category>
		<category><![CDATA[etkinnlik]]></category>
		<category><![CDATA[günlük plan]]></category>
		<category><![CDATA[öğrenme süreci]]></category>
		<category><![CDATA[plan]]></category>
		<category><![CDATA[sosyal duygusal alan]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.cocukvegelisimi.com/?p=889</guid>
		<description><![CDATA[

 


OKUL ADI

TARİH: &#8230;./&#8230;./20&#8230;..


YAŞ GRUBU (AY)
5-6 YAŞ GRUBU (60-72 AY)



ÖĞRENCİ ADI-SOYADI





AMAÇLAR VE KAZANIMLAR




PSİKOMOTOR   ALAN


SOSYAL/DUYGUSAL   ALAN


BİLİŞSEL   ALAN


DİL   ALANI


ÖZBAKIM   BECERİLERİ



A1 : K4,5
A2:K1,2,3,4
A1:K1
A1:K1,2,3,4
A1:K1,2,3,5,7


A2:K1,2,3,4,5,6,7,8
A3:K1,2,3
A3:K1,2,3,4
A2:K1,2,3,4
A3:K1,2


A3:K1,2,3,4,5
A4:K1,2
A4:K1,6,7
A3:K1,2



A4:K2,4
A6:K1,2,3,4,5,7,8,9,10
A7:K1,2
A4:K1,2,3,4,5,6



A5:K5
A7:K1,2,4,5
A12:K2,3
A5:K1,2,3,4,5



 
A9:K3,4
A13:K5
A8:K1,2,3,4



 
A10:K1
A11:K3,4,5,6,7
A17:K1,2

















ETKİNLİKLER


ÖĞRENME   SÜRECİ



SERBEST  ZAMAN
PMA
A2:K1,2,3,4,5,6,7,8
A3:K1,2,3,4,5
SDA
A3:K2
A4:K1,2
A6:K2,5,9
A9:K3,4
A11:K5,6
DA
A1:K1,2,3,4
ÖBB
A1:K1,2,3,5,7
A3:K1,2
* Çocuklar sabah okula   geldiklerinde, giysilerini (hırka,şapka vb.) çıkartarak
sınıflarına, güne hazır olarak gelirler.
* Öğretmen   &#8220;günaydın&#8221; diyerek [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.egiticioyuncak.net/" target="_blank"><img src=http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2010/09/reklam1.jpg border="0"></a>

</-> <table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="205" valign="top">OKUL ADI</td>
<td width="205" valign="top"></td>
<td width="259" valign="top">TARİH: &#8230;./&#8230;./20&#8230;..</td>
</tr>
<tr>
<td width="205" valign="top">YAŞ GRUBU (AY)</td>
<td width="205" valign="top">5-6 YAŞ GRUBU (60-72 AY)</td>
<td width="259" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="205" valign="top">ÖĞRENCİ ADI-SOYADI</td>
<td width="205" valign="top"></td>
<td width="259" valign="top"></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p align="center"><strong>AMAÇLAR VE KAZANIMLAR</strong></p>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="129" valign="top">
<p align="center"><strong><span style="text-decoration: underline;">PSİKOMOTOR   ALAN</span></strong></p>
</td>
<td width="146" valign="top">
<p align="center"><strong><span style="text-decoration: underline;">SOSYAL/DUYGUSAL   ALAN</span></strong></p>
</td>
<td width="120" valign="top">
<p align="center"><strong><span style="text-decoration: underline;">BİLİŞSEL   ALAN</span></strong></p>
</td>
<td width="112" valign="top">
<p align="center"><strong><span style="text-decoration: underline;">DİL   ALANI</span></strong></p>
</td>
<td colspan="2" width="162" valign="top">
<p align="center"><strong><span style="text-decoration: underline;">ÖZBAKIM   BECERİLERİ</span></strong></p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong>A1 : K4,5</strong></td>
<td width="146" valign="top">A2:K1,2,3,4</td>
<td width="120" valign="top">A1:K1</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A1:K1,2,3,4</td>
<td width="151" valign="top">A1:K1,2,3,5,7</td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong>A2:K1,2,3,4,5,6,7,8</strong></td>
<td width="146" valign="top">A3:K1,2,3</td>
<td width="120" valign="top">A3:K1,2,3,4</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A2:K1,2,3,4</td>
<td width="151" valign="top">A3:K1,2</td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong>A3:K1,2,3,4,5</strong></td>
<td width="146" valign="top">A4:K1,2</td>
<td width="120" valign="top">A4:K1,6,7</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A3:K1,2</td>
<td width="151" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong>A4:K2,4</strong></td>
<td width="146" valign="top">A6:K1,2,3,4,5,7,8,9,10</td>
<td width="120" valign="top">A7:K1,2</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A4:K1,2,3,4,5,6</td>
<td width="151" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong>A5:K5</strong></td>
<td width="146" valign="top">A7:K1,2,4,5</td>
<td width="120" valign="top">A12:K2,3</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A5:K1,2,3,4,5</td>
<td width="151" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong> </strong></td>
<td width="146" valign="top">A9:K3,4</td>
<td width="120" valign="top">A13:K5</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top">A8:K1,2,3,4</td>
<td width="151" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="129" valign="top"><strong> </strong></td>
<td width="146" valign="top">A10:K1</p>
<p>A11:K3,4,5,6,7</td>
<td width="120" valign="top">A17:K1,2</td>
<td colspan="2" width="123" valign="top"></td>
<td width="151" valign="top"></td>
</tr>
<tr height="0">
<td width="129"></td>
<td width="146"></td>
<td width="120"></td>
<td width="112"></td>
<td width="11"></td>
<td width="151"></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="130">
<p align="center">ETKİNLİKLER</p>
</td>
<td width="539">
<p align="center">ÖĞRENME   SÜRECİ</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>SERBEST  ZAMAN</strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">PMA</span></p>
<p>A2:K1,2,3,4,5,6,7,8</p>
<p>A3:K1,2,3,4,5</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A3:K2</p>
<p>A4:K1,2</p>
<p>A6:K2,5,9</p>
<p>A9:K3,4</p>
<p>A11:K5,6</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">DA</span></p>
<p>A1:K1,2,3,4</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">ÖBB</span></p>
<p>A1:K1,2,3,5,7</p>
<p>A3:K1,2</td>
<td width="539" valign="top">* Çocuklar sabah okula   geldiklerinde, giysilerini (hırka,şapka vb.) çıkartarak</p>
<p>sınıflarına, güne hazır olarak gelirler.</p>
<p>* Öğretmen   &#8220;günaydın&#8221; diyerek çocukları karşılar. Kendini onlara tanıtır.</p>
<p>* Öğretmen daha önceden   hazırlamış olduğu, üzerinde öğrencilerin isimleri</p>
<p>yazan çiçekli yaka kartlarını çocukların   yakalarına takar. çocuklar sırayla</p>
<p>kendilerini tanıtır.</p>
<p>* Öncelikle çocuklara sınıf   ve bölümleri tanıtılır. İlgi köşelerinin isimleri öğretilir.</p>
<p>* Daha sonra her çocuk; blok   köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, kukla köşesi,</p>
<p>kostüm köşesi, müzik köşesi, Atatürk   köşesi, fen ve doğa köşesinde yapmak</p>
<p>istediği etkinliğe geçer.</p>
<p>* Öğretmen bu etkinlik   sırasında çocuklara;</p>
<p>_ Hangi köşede oynamak istersin ?</p>
<p>_ Burada ne yapacaksın ?</p>
<p>_ Hangi materyalleri kullanmayı   düşünüyorsun? gibi sorular sorarak etkinliği</p>
<p>detaylandırması için rehberlik eder.   Çalışma boyunca öğretmen desteğini</p>
<p>sürdürür.</p>
<p>* &#8220;Tik-tak, tik-tak /   saatine bak / kahvaltı saati geldi / herkes köşeleri</p>
<p>topladı.&#8221;diyerek hareketli müzik   eşliğinde sınıfın toplanması sağlanır.</p>
<p>* Daha sonra &#8220;Hadi   bakalım çocuklar şimdi sandala biniyoruz. Hep birlikte</p>
<p>kollarımızı sallayarak kürekleri çekip   lavaboya gidiyoruz.&#8221; der ve çocukların</p>
<p>tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları ve   ellerini yıkamaları için rehberlik edilir.</p>
<p>* Daha sonra çocuklar tek   sıra halinde tren olurlar. En ön sıraya öğretmen</p>
<p>geçerek &#8220;Tost, peynir, ekmek (2 defa)   süüüüüüttt&#8230; (sağ el yukarı kaldırılır ve</p>
<p>aşağı doğru çekilir) kahvaltıya gidilir.   Çocuklaın ayrım yapmadan, yeterli</p>
<p>miktarda, sağlık ve görgü kurallarına   uyarak yiyecekleri yemeleri sağlanır.</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="130">
<p align="center">ETKİNLİKLER</p>
</td>
<td width="576">
<p align="center">ÖĞRENME   SÜRECİ</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>TÜRKÇE</strong></p>
<p><strong> </strong></p>
<p><strong> </strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A2:K1,2,3,4</p>
<p>A6:K2,7</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">DA</span></p>
<p>A2:K2,3,4</p>
<p>A3:K1,2</p>
<p>A4:K1,2,5,6</p>
<p>A5:K1,2,3,4,5</p>
<p>A8:K1</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">BA</span></p>
<p>A3:K1,2</p>
<p>A12:K2,3</td>
<td width="576" valign="top">* Öğretmen çocuklarla   birlikte halka şeklinde minderlere oturur. Çocuklara</p>
<p>sorular soraraksohbeti başlatır:</p>
<p>_ Çocuklar sizler artık anaokulu öğrencileri   oldunuz, okulunuzun adını</p>
<p>öğrendinizmi ?</p>
<p>_ Okulumuzda kimler çalışıyor öğrendiniz mi?</p>
<p>_ Okula gelmeden önce nasıl hazırlandınız?</p>
<p>_ Okulda en çok hoşunuza giden ne oldu?</p>
<p>_ Okul çantanızda neler var?</p>
<p>_ Ben bugün sizlerle tanışacağım için   heyecanlandım, siz bugün neler</p>
<p>hissediyorsunuz?</p>
<p>* Çocukların bu sorulara   sırayla, düzgün bir şekilde cevap vermeleri ve</p>
<p>birbirlerini dinlemeleri sağlanır.</p>
<p>* Sohbet bitince   &#8220;okulum&#8221; adlı parmak oyunu çocuklarla birlikte oynanır.</p>
<p><strong><em>OKULUM</em></strong></p>
<p><em>Burası benim   okulum</em></p>
<p><em>Burası da   benim sınıfım</em></p>
<p><em>Bunlar da   arkadaşlarım</em></p>
<p><em>Ben onları çok   seviyorum</em></p>
<p><em>Onlarla   oynuyorum</em></p>
<p><em>Okulumda çok   mutluyum</em></p>
<p><em> </em></p>
<p>* Parmak oyunundan sonra   öğretmen çucuklara bilmeceler sorar ve cevapları</p>
<p>alınır. Çocuklar doğru cevaba   ulaşamadığında, öğretmen ipucları verir.</p>
<p><em>Kutu   kutu sınıflar,</em></p>
<p><em> İçinde ne güzel oyuncaklar, kitaplar</em></p>
<p><em> Oyun oynar, şarkı söylerler,</em></p>
<p><em> Öğretmenle çocuklar  (OKUL)</em></p>
<p>&#8212;&#8212;&#8212;-</p>
<p><em>Yaz   derim yazar, çiz derim çizer</em></p>
<p><em> Resim yapmayı çok çok sever (KALEM)</em></p>
<p>&#8212;&#8212;&#8212;&#8211;</p>
<p><em>İyiyi   öğretir, bilgi verir bize</em></p>
<p><em> Sınıfta dolaşır, gülümseyen yüzüyle   (ÖĞRETMEN)</em></p>
<p>&#8212;&#8212;&#8212;-</p>
<p><em> Sapından tutarsın, içini doldurursun</em></p>
<p><em> Renk renk ellerde, okula taşırsın (OKUL   ÇANTASI)</em></p>
<p><em> &#8212;&#8212;&#8212;&#8211;</em></p>
<p><em> Sayfalarını çevirir,</em></p>
<p><em> Rresimlerine bakarım (KİTAP)</em></p>
<p>* Öğretmen, hikaye kartı   tekniği ile &#8220;Huysuz Kaplumbağa&#8221; adlı hikayeyi çocuklara anlatır.</p>
<p>[ek 1]</p>
<p>* Çocukların hikayeyi   dikkatle dinlemeleri ve dikkatlerini hikayedeki olay ve kahramanlar</p>
<p>üzerinde yoğunlaştırmaları sağlanır.</p>
<p>* Çocuklara hikayede geçen   olaylarla ilgili sorular sorulur ve cevapları alınarak hikaye</p>
<p>pekiştirilir.</p>
<p>* Öğretmen çocuklarla   birlikte &#8220;okula gidiyorum&#8221; adlı pandomim çalışması yapar.</p>
<p><strong><em>OKULA GİDİYORUM</em></strong></p>
<p><em>Sabah uyandım</em></p>
<p><em>Elimi yüzümü   yıkadım</em></p>
<p><em>Kahvaltımı   yaptım</em></p>
<p><em>Dişlerimi   fırçaladım</em></p>
<p><em>Elbiselerimi   giydim</em></p>
<p><em>Okula   gidiyorum, çok mutluyum</em></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="130">
<p align="center">ETKİNLİKLER</p>
</td>
<td width="577">
<p align="center">ÖĞRENME   SÜRECİ</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>MÜZİK</strong></p>
<p><strong> </strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">DA</span></p>
<p>A2:K1,2,3,4</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A10:K1</p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">PMA</span></p>
<p>A1 : K4</td>
<td width="577" valign="top">* &#8220;Bir gün okula   giderken&#8221; adlı şarkı öğretmen tarafından dramatize edilerek bir kaç kere</p>
<p>söylenir. Dah sonra çocuklarla birlikte   şarkı bölümlere ayrılarak söylenir ve dramatize edilir.</p>
<p>* Şarkıda geçen süslü kadın,   asker, küçük çocuk, ihtiyar karakterlerinin öykünmaleri yapılarak</p>
<p>şarkı söylenir.</p>
<p><em>BİR GÜN OKULA   GİDERKEN</em></p>
<p><em>Bir gün okula   giderken,                          Bir   gün okula giderken,</em></p>
<p><em>Herşeye dikkat   ederken,                        Herşeye dikkat ederken,</em></p>
<p><em>Yolda bir   süslü kadın,                              Yolda bir küçük çocuğun,</em></p>
<p><em>Yürüdü adım   adım,                                  Topu düştü,patladı</em></p>
<p><em>Trallalla,   trallalla, trallalla.                        Pat, pat, pat, pat.</em></p>
<p><em> </em></p>
<p><em>Bir gün okula   giderken,                        Bir   gün okula giderken,</em></p>
<p><em>Herşeye dikkat   ederken,                      Herşeye   dikkat ederken,</em></p>
<p><em>Yolda bir   asker,                                     Yolda bir ihtiyarcık,</em></p>
<p><em>Geçti selam   vererek,                           Yürüdü   yavaşcacık,</em></p>
<p><em>Rap, rap, rap,   rap.                              Hım,   hım, hım, hım, hım.</em></td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>SANAT</strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A4:K1,2</p>
<p>A11:K3,4,7</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">DA</span></p>
<p>A8:K4</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">ÖBB</span></p>
<p>A1:K1,2,5,7</td>
<td width="577" valign="top">* Öğretmen, öncelikle oyun   hamurlarını çocuklara tek tek dağıtır. Yoğurma çalışmaları</p>
<p>serbestçe yapılır.</p>
<p>- Öğretmen, çocuklara oyun   hamurları ile istedikleri şekilleri yapabileceklerini söyler.</p>
<p>- Etkinlik bitiminde,   çocuklar yaptıkları ürünleri tanıtmaları için yönlendirilir.</p>
<p>* Öğretmen çocuklara   palyaçodan çomak kukla yapacaklarını anlatır.</p>
<p>- Öğretmen, daha önceden   çizmiş olduğu palyaço kafalarını çocuklara tek tek dağıtır ve daireyi</p>
<p>düzgün bir şekilde çizginin etrafından   kesmeleri için çocukları yönlendirir.</p>
<p>- Kesme işlemi bitince,   öğretmen daha önceden hazırlamış olduğu palyaçonun ağız, burun ve</p>
<p>gözlerini çocuklara dağıtır ve palyaçonun   kafasında uygun yerlere yapıştırmaları için</p>
<p>yönlendirir.</p>
<p>- Çomaklar dağıtılarak   kafanın arkasına yapıştırmaları sağlanır.</p>
<p>* En son olarak, öğretmen   tarafından palyaço kafasının kenarlarına renkli rafyalar ara ara</p>
<p>zımbalanır.Çocukların rafyaların uclarına   renkli pullar yapıştırmaları sağlanır.Böylece çomak</p>
<p>kukla yapılır.</p>
<p>* Öğretmen çocuklardan,   araç-gereçlerini kaldırmaları ve masayı temizlemede yardımcı</p>
<p>olmaları için yönlendirir. Daha sonra   öğretmen; “Ellerim tombik tombik / Kirlenince çok komik /</p>
<p>Kirli eller sevilmez / Güzelliği görülmez”   diye şarkı söyleyerek çocukları lavaboya yönlendirir.</p>
<p>* Ellerini gerektiği gibi   yıkamaları için rehberlik edilir.</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="130">
<p align="center">ETKİNLİKLER</p>
</td>
<td width="577">
<p align="center">ÖĞRENME   SÜRECİ</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>OYUN VE HAREKET</strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">PMA</span></p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></p>
<p>A1:K4,5</p>
<p>A5:K5</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A6:K3,4,5,7,8,10</p>
<p>A7:K1,2,3,4,5</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">BA</span></p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></p>
<p>A1:K1</p>
<p>A3:K1,2,3</p>
<p>A4:K1,6</p>
<p>A12:K2</p>
<p>A13:K5</p>
<p>A17:K1,2</td>
<td width="577" valign="top">* Öğretmen oyuna başlamadan önce ısınma hareketlerini çocuklarla   birlikte yapar.</p>
<p>* Öğretmen önce ısındırıcı oyun, daha sonra hareketli oyunu ve en   sonda dinlendirici oyunu</p>
<p>çocuklara öğretir ve   oynanır.Oyuna başlamadan önce öğretmen, çocuklara oyunu ve</p>
<p>kurallarını anlatır.</p>
<p>* Öncelikle “Evim-Okulum-Sınıfım” adlı ısındırıcı oyun ile oyuna   başlanır.</p>
<p>- Yere birkaç metre   aralıklarla iki çizgi çekilir. Oluşan üç alandan biri evim,biri okulum,   diğeri</p>
<p>sınıfım diye adlandırılır.   Öğretmen hangi alanın adını söylerse çocuklar o alana koşarlar (tek-</p>
<p>çift ayak üstünde   zıplayarak).</p>
<p>* Öğretmen “sabah oldu okula gidelim, sınıfımıza geçelim, akşam oldu   eve dönelim” şeklinde</p>
<p>yönergeler vererek de   uygulayabilir. Öğretmen yönergelerin temposunu arttırarak veya ardı</p>
<p>ardına aynı alanın ismini   söyleyerek şaşırtmalarda bulunur. Yanılan oyundan ayrılır.</p>
<p>* Daha sonra “kümes” adlı hareketli oyuna geçilir.</p>
<p>- Çocukların sayısı kadar   yuvarlak çizilir. Bunlar kümes olu. Her yuvarlak bir çocuğun sığacağı</p>
<p>genişlikte olur.</p>
<p>- Öğretmen her çocuğa bir   kümes hayvanı adı verir (tavuk,kaz,vb.). Her hayvandan 5-6 çocuk</p>
<p>olabilir.</p>
<p>- Oyun başlayınca her kümes   hayvanı kendi kümesinde durur. Öğretmen onlara adlarını</p>
<p>söyleyerek seslenince,   kümeslerinden çıkarlar; ya serbestçe gezinirler yada öğretmeni</p>
<p>izleyerek gezinirler.   Öykünme yaparlar.</p>
<p>- Gezintinin bir yerinde   öğretmen; “kurt geliyor, kaçın !” diye bağırır. Çocuklar kaçışırlar,</p>
<p>herkes en yakın kümese   girer. Kimsenin belirli bir kümesi olmaz. Her çocuk bir kümese</p>
<p>girecektir.</p>
<p>- Öğretmen de bir kümese   girer, bir çocuk açıkta kalır. Açıkta kalan çocuk oyun yinelenirken</p>
<p>öğretmenin yerine geçer,   oyunu yönetir. Sonra o bir kümese girer. Diğer açıkta kalan çocuk</p>
<p>oyunu yönetir. Oyun böylece   sürer.</p>
<p>* Kümes oyunu bitince çocuklar yan yana oturur ve dinlendirici oyun   öğretmenle birlikte</p>
<p>oynanır.</p>
<p>- İlk olarak herkes ismini   sırayla söyler ve kendini tanıtır.</p>
<p>- Öğretmen çocukları   ikişerli, üçerli gruplara ayırır ve herkes ismini sırayla söyler. Daha sonra</p>
<p>herkes sırayla kendi   grubundaki arkadaşlarının ismini söyler.</p>
<p>- Ara ara gruplar   değiştirilerek oyun tekrarlanır.</p>
<p>- Oyun böylece sürer.</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>OKUMA–   YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI</strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">BA</span></p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></p>
<p>A3:K1,2,3,4</p>
<p>A7:K1,2</p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></p>
<p><span style="text-decoration: underline;"> </span></td>
<td width="577" valign="top">* Öncelikle, öğretmen hazırladığı “büyük-küçük” kavram çalışma   sayfasını çocuklara dağıtır. [ek2]</p>
<p>*Öğretmen “çocuklar şimdi büyük olan arıyı sarıya, küçük olan arıyı   kırmızıya boyayalım” şeklinde sözel yönergeler verir.</p>
<p>* “Büyük-küçük” kavram çalışması bitince, “büyük-orta-küçük” kavram   çalışma sayfaları dağıtılır.</p>
<p>- Öğretmen nesneleri   büyüklüklerine göre çocuklardan sıralamalarını ister [ek3].</p>
<p>- Orta büyüklülte olan   nesneleri daire içine almaları için çocuklar yönlendirilir.</p>
<p>* Öğretmen çocukların çalışmalarını teker teker kontrol eder,   yanlışlar varsa düzeltilir.</p>
<p>* Daha sonra öğretmen “okuldaki ilk gün”, okul çalışanları, renk   kavramı (kırmızı) ve çizgi birleştirme, eşleştirme çalışma sayfalarını   çocuklara dağıtır. Çalışmalar sırayla tek tek uygulanır [ek4-7].</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="130">
<p align="center">ETKİNLİKLER</p>
</td>
<td width="577">
<p align="center">ÖĞRENME   SÜRECİ</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>DRAMA</strong></p>
<p><span style="text-decoration: underline;">PMA</span></p>
<p>A1:K4</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">SDA</span></p>
<p>A2:K1,2,3,4</p>
<p>A3:K1,3</p>
<p>A6:K1,2,3,4,7,9,10</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">DA</span></p>
<p>A4:K3,4,6</p>
<p>A5:K5</p>
<p>A8:K1,2,3,4</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">BA</span></p>
<p>A3:K2</p>
<p>A12:K2</td>
<td width="577" valign="top">* Öğretmen öncelikle yaptıracağı drama çalışmalarını önce çocuklara   anlatır. Uygulamaya geçilir.</p>
<p>* Öğretmen, drama yaparken çocuklara rehberlik eder ve onları   destekler.</p>
<p>* Öğretmen hareketli bir müzik açar. Müzik açıldığında çocuklar   serbestçe dans ederler, müzik kapandığında tek sıra olmaları sağlanır. Diğer   tekrarlarda bir kız, bir erkek olarak sıralanmaları da istenir.</p>
<p>* Çocuklara bir okula geziye gidileceği söylenerek, kendilerinden   istenilen hareketleri yapmaları sağlanır.</p>
<p>- Şimdi servise biniyoruz&#8230;.   (sınıfta dolaşılır)</p>
<p>- Yolda giderken neler   görüyorsunuz?&#8230;</p>
<p>- Evet çocuklar okula   geldik. Şimdi servisimizden dikkatlice inelim&#8230;</p>
<p>- Okulun bahçesinde neler   var?&#8230; Haydi biraz bahçede oynayalım&#8230;</p>
<p>- Şimdi okulun içine   girelim&#8230;</p>
<p>- İkili eş olup   gördüklerinizi birbirinize anlatın&#8230; (okulda neler olabilir?)</p>
<p>- Bir sınıfa girelim, biraz   sessiz olalım. Ders yapan arkadaşlarımızı rahatsın etmeyelim.</p>
<p>* Etkinlik bitince, çocuklara kağıt ve pastel boya verilir.   Hayallerinde gezdikleri okulda gördüklerini çizmeleri istenir.</td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>FEN VE MATEMATİK</strong></td>
<td width="577" valign="top"></td>
</tr>
<tr>
<td width="130" valign="top"><strong>DEĞERLENDİRME</strong></td>
<td width="577" valign="top"><span style="text-decoration: underline;">* Program açısından :</span> Okula alışma dönemi olması nedeniyle   etkinliklerin tümü uygulanamadı. Tam olarak amaçlanan kazanımlara   ulaşılamadı.</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">* Çocuk açısından :</span> Sınıftaki oyuncakları keşif ederek, okulun   eğlenceli bir yer olduğunu anlamaya başladılar. Hikayeyi merakla dinlediler.   Palyaço çomak kuklayı bizimde yardımlarımızla yaparak evlerine götürdüler.   Oyunlar oynayarak neşeli bir gün geçirdik.</p>
<p><span style="text-decoration: underline;">* Öğretmen açısından. </span>Etkinlikler tam olarak uygulanamasa da   çocukların okula severek geldiklerini görmek beni de mutlu etti. Çocuklarla   birlikte ilk gün heyecanını birlikte yaşadık.</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>STAJYER ÖĞRENCİNİN                    USTA ÖĞRETİCİ                 KOORDİNATÖR ÖĞRETMENİN</p>
<p>ADI SOYADI                                          EĞİTİCİ PERSONELİN                                           ADI SOYADI</p>
<p>İMZA                                                          ADI SOYADI / İMZA                                                   İMZA</p>
<p>EK 1</p>
<p align="center">HUYSUZ KAPLUMBAĞA</p>
<p align="center">
<p>Herkes ona Huysuz Kaplumbağa diyordu. Neden diye soracak olursanız:</p>
<p>O, kimseyle geçinemez, kimseyi sevmezdi. Diğer hayvanlarla arkadaşlık bile etmiyordu. Hayvanlar onun evine gitmeye dahi çekiniyorlardı.</p>
<p>Birgün bir kirpi, kaplumbağanın evinin önünden geçiyordu. Çok yorulmuş ve susamıştı. Sincap ve tavşanı görünce durdu.Onlara ne kadar yorulduğunu anlattı. Nereden su bulabileceğini sordu.</p>
<p>Sincap da:</p>
<p>- Buralarda su bulamazsın. Sadece kaplumbağanın evinde su var. Ama onun sana vereceğini zannetmem.</p>
<p>- Olur mu hiç öyle şey. Biz kaplumbağalarla akrabayız. Ben şimdi gider alırım der ama&#8230;</p>
<p>Kapıya çıkan kızgın kaplumbağa sesini yükselterek:</p>
<p>- Ne vari neden beni rahatsız ediyorsun?</p>
<p>- Şeeey ben biraz su isteyecektim.</p>
<p>- Ben de su yok, anladın mı? Git başka yerden iç deyince, kirpi şaşkınlıktan öylece kaldı.</p>
<p>Orada bekleyen hayvanlar:</p>
<p>- Biz sana Huysuz Kaplumbağanın su vermeyeceğini söylemiştik</p>
<p>Kirpi:</p>
<p>-Çok haklıymışsınız arkadaşlar’ dedi ve yoluna devam etti.</p>
<p>Pazar günü bütün hayvanlar pikniğe gitmişlerdi. Pikniğe Huysuz Kaplumbağa’da katılmıştı.</p>
<p>Kaplumbağa bir kenara çekilmiş, kendi yiyeceklerini yemeye çalışıyordu. Diğer hayvanlar neşe içinde pikniğin tadını çıkarmaya çalışıyorlardı.</p>
<p>Yağmur damlalarının geldiğini gören hayvanlar, hemen toplandılar. Sepetlerini alıp yola koyuldular.</p>
<p>Huysuz Kaplumbağa yanında şemsiyesini getirmişti. Hemen şemsiyesini açarak yürümeye başladı. Diğer hayvanlar da kaplumbağanın şemsiyesinin altına girmeye çalıştılar.</p>
<p>Fakat kıskanç kaplumbağa buna da izin vermedi. Hayvanlar kaplumbağanın bu davranışına kızmışlardı.</p>
<p>Kaplumbağa bu seferde bencilliğin en çirkin örneğini veriyordu. Sadece kendisini düşünmüş, arkadaşlarını üzmüştü. Arkadaşlarını sevseydi böyle mi yapardı? Herşeyini onlarla paylaşırdı.</p>
<p>Piknik dönüşü bütün hayvanlar çok ıslandılar. Huysuz Kaplumbağa ise ıslanmadan evine dönebilmişti.</p>
<p>Günlerden bir gün, hayvanlar toplanmışlardı. Ormanın sorunlarını konuşuyorlardı. Ceylan, Huysuz Kaplumbağa’ya haber vermek için gitmişti.</p>
<p>- Merhaba kaplumbağa kardeş. Ormanın sorunlarını konuşacağız. İstersen sen de gel,katıl bize.</p>
<p>- Sizin sorunlarınız beni ilgilendirmiyor. Sizinle mi uğraşacağım. Bıktım sizin dertlerinizden diyerek, hızla tepeden aşağı koşmaya başladı.</p>
<p>Davete kızan kaplumbağa, ne yaptığını bilememekte, rastgele koşmaktaydı. Hızla koşan kaplumbağa, başına gelecekleri tahmin edemiyordu. Tepenin bitiminde bataklık vardı. Bataklık kaplumbağanın aklına gelmemişti.</p>
<p>Kaplumbağa koşarken bağırıyordu. Adeta çıldırmıştı. Halbuki bu kadar kızmasını gerektirecek bir şey yoktu. Diğer hayvanlar yinede kendisini unutmamışlardı. Onun da fikrini dinlemek istemişlerdi. Ancak Huysuz Kaplumbağa bu kadar ince düşünceli değildi.</p>
<p>Kaplumbağa birazdan kendini bataklığın içinde buldu. Çok şaşırdı, şaşkınlığından hemen susuverdi. Çamurdan çıkmaya çalışıyordu. Ancak hareket ettikçe batıyordu.</p>
<p>Huysuz bir kaplumbağa olmasına rağmen şanslıydı. Arkasından gelen maymun onun çamura düştüğünü gördü. Maymun hemen kuyruğunu kaplumbağayauzattı. Onun bataklıktan kurtulmasına yardım etti.</p>
<p>Kaplumbağa huysuz olsa bile, onu maymun kurtarmıştı. Çünkü bütün hayvanlar birbirlerini seviyorlardı. Huysuz Kaplumbağa yaptığı bütün hataları anladı. Geçmişte tüm dostlarını üzmüştü. Bu yüzden artık pişmanlık duyuyordu.</p>
<p>Maymuna teşekkür etti. Birlikte diğer hayvanların yanına döndüler. Kaplumbağa:</p>
<p>- “Bütün hayvanları seveceğim, hepinize yardımcı olacağım, ne olur arkadaşlar beni affedin” dedi.</p>
<p>Arkadaşları kaplumbağayı affettiler. Kaplumbağa artık örnek bir arkadaş olmuştu. Bütün arkadaşlarını seviyor, onlara yardımcı oluyordu.</p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/111.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-894" title="1" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/111.JPG" alt="1" width="533" height="400" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/25.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-895" title="2" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/25.JPG" alt="2" width="600" height="800" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/31.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-896" title="3" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/31.JPG" alt="3" width="533" height="400" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/41.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-897" title="4" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/41.JPG" alt="4" width="400" height="533" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/51.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-890" title="5" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/51.JPG" alt="5" width="599" height="800" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/61.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-891" title="6" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/61.JPG" alt="6" width="800" height="600" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/71.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-892" title="7" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/71.JPG" alt="7" width="449" height="600" /></a></p>
<p><a href="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/81.JPG"><img class="aligncenter size-full wp-image-893" title="8" src="http://www.cocukvegelisimi.com/wp-content/uploads/2009/10/81.JPG" alt="8" width="449" height="600" /></a></p>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td width="707" valign="top">&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;..   OKUL KURUMU</p>
<p align="center">ÖĞRENCİ İŞ GÜNLÜĞÜ</p>
<p>Tarih             : &#8230;&#8230;/&#8230;../20&#8230;..</p>
<p>Departman   : &#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;</p>
<p align="center">Yapılan İşin Özeti</p>
<p>(Çalışılan bölüme göre kullanılan   bölge, mönü, yemek tarifleri, araç ve gereçleri açıklanacaktır. Varsa örnek   belgeler yapıştırılacaktır. Gözlemlediği veya yaşadığı personel müşteri   ilişkileri ile ilgili izlenimler yazılacaktır.)</p>
<p>Okulun ilk günleri olduğu için çocuklarla tanışma   gerçekleştirildi. Çocuklara sınıf ve bölümleri tanıtıldı. Kısa bir sohbet   edildi. Okula alıştırma süreci kısa sürecek sanırım. Çünkü çocuklar kısa   sürede okulu sevmeye başladılar. Daha sonra hep birlikte kahvaltı edildi.   Kahvaltı sırasında çocuklara rehberlik edildi. Kahvaltı sonrasında rutin   etkinlikler yapıldı. İlgi köşelerinde çocukların serbest oynaması sağlandı. Çocuklar   birbirleriyle çok iyi anlaştılar, kısa sürede arkadaş oldular. Ara sıra   öğretmenlerle birlikte çocukların oyunlarına katıldık. Etkinlik bitiminde hep   birlikte sınıfı topladık, köşeleri düzenledik. Daha sonra büyük bir heyecanla   ve istekle bilgisayar dersine katıldılar. Ders bitince öğle yemeği yenildi.   Çocukların ayrım yapmadan, yeterli miktarda yiyecekleri yemeleri sağlandı.   Yemek boyunca rehberlik edildi. Öğle yemeğinden sonra rutin etkinlikler   yapıldı ve ardından türkçe dil etkinliği yapıldı. Çocuklar hikayeyi dikkatle   ve merakla dinlediler. Parmak oyununu severek oynadılar. Okulun eğlenceli bir   yer olduğunu kısa sürede anladılar. Okula alışmaları çok zor olmayacak gibi   gözüküyor. Hep birlikte güzel ve eğlenceli bir gün geçirdik.</p>
<p>NOT: Kahvaltı ve   yemek listeleri dosyada ektedir.</p>
<p>Öğrenci                                                                                      Usta Öğretici / Eğitici Personel</p>
<p>Adı Soyadı / İmza                                                                                          Adı Soyadı / İmza</td>
</tr>
<tr>
<td width="707" valign="top">AÇIKLAMA:   1- Bu form, sektörün özelliğine göre yılın belli dönemlerinde faal olan   meslek alanlarında</p>
<p>yoğunlaştırılmış   beceri eğitimi gören meslek lisesi öğrencileri tarafından kullandırılacaktır.</p>
<p>2- Form Çoğaltılarak   kullanılabileceği gibi defter şeklinde düzenlenerek de kullanılabilir.</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td colspan="8" width="739">
<p align="center">İŞLETMELERDE   MESLEKİ EĞİTİMİ GÖREN ÖĞRENCİLERİN MESLEK ALAN/DALLARINA GÖRE İŞLETMEDE   YAPTIKLARI</p>
<p align="center">GÜNLÜK İŞ VE   İŞLEMLERİ TAKİP FORMU</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2" width="137" valign="top"><span style="text-decoration: underline;">Öğrencinin</span></p>
<p>Adı Soyadı</p>
<p>Sınıfı-Şubesi</p>
<p>Numarası</p>
<p>Meslek Alan/Dalı</td>
<td colspan="6" width="601" valign="top">:                                                    <span style="text-decoration: underline;">İşletmenin   Adı</span>:&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.</p>
<p>:</p>
<p>:</p>
<p>:</td>
</tr>
<tr>
<td rowspan="2" width="118">
<p align="center">Tarih</p>
</td>
<td colspan="2" rowspan="2" width="258">
<p align="center">Yaptırılan   İŞ</p>
</td>
<td colspan="3" width="127">
<p align="center">İşin</p>
</td>
<td width="117">
<p align="center">Görüş ve   Düşünceler</p>
</td>
<td rowspan="2" width="118">
<p align="center">Usta   Öğretici / Eğitici Personelin İmzası</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="66">
<p align="center">Başlama   saati</p>
</td>
<td width="61">
<p align="center">Bitiş saati</p>
</td>
<td colspan="2" width="118">
<p align="center">
</td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Selamlaşma-tanışma/sınıf   ve bölümlerini,ilgi köşelerini tanıtma/sohbet</td>
<td width="66">09:00</td>
<td width="61">09:30</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Rutin etkinlikler : Kahvaltı –   temizlik</td>
<td width="66">09:30</td>
<td width="61">09:55</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Serbest zaman etkinliği</td>
<td width="66">09:55</td>
<td width="61">10:35</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">İhtiyaç molası / Bilgisayar dersi</td>
<td width="66">10:35</p>
<p>10:45</td>
<td width="61">10:45</p>
<p>11:25</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Rutin etkinlikler: Öğle yemeği –   temizlik</td>
<td width="66">11:25</td>
<td width="61">12:55</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Türkçe dil etkinliğinde “huysuz   kaplumbağa” adlı hikaye anlatıldı.</td>
<td width="66">12:55</td>
<td width="61">13:30</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Sanat etkinliğinde “palyaço çomak   kuklası” yapıldı.</td>
<td width="66">13:30</td>
<td width="61">14:00</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Oyun   etkinliğinde “evim,okulum,sınıfım”, “kümes” ve “ismini söyle” oynandı.</td>
<td width="66">14:00</td>
<td width="61">14:30</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Drama etkinliğinde “okula   gidiyoruz”adlı drama çalışması yapıldı.</td>
<td width="66">14:30</td>
<td width="61">14:45</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Müzik etkinliğinde “bir gün okula   giderken” adlı şarkı söylendi.</td>
<td width="66">14:45</td>
<td width="61">15:00</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Okuma-yazma çalışmalarında   “büyük-küçük” kavram çalışması yapıldı.</td>
<td width="66">15:00</td>
<td width="61">15:30</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Rutin etkinlikler :   Toplama-temizlik-ikindi kahvaltısı yapıldı.</td>
<td width="66">15:30</td>
<td width="61">15:45</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118">15.09.2008</td>
<td colspan="2" width="258">Eve dönüş için hazırlık</td>
<td width="66">15:45</td>
<td width="61">16:00</td>
<td colspan="2" width="118">Olumlu / Verimli</td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118"></td>
<td colspan="2" width="258"></td>
<td width="66"></td>
<td width="61"></td>
<td colspan="2" width="118"></td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr>
<td width="118"></td>
<td colspan="2" width="258"></td>
<td width="66"></td>
<td width="61"></td>
<td colspan="2" width="118"></td>
<td width="118"></td>
</tr>
<tr height="0">
<td width="118"></td>
<td width="20"></td>
<td width="238"></td>
<td width="66"></td>
<td width="61"></td>
<td width="0"></td>
<td width="117"></td>
<td width="118"></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table border="1" cellspacing="0" cellpadding="0" width="737">
<tbody>
<tr>
<td width="737" valign="top">AÇIKLAMA: 1- Bu form, öğrencinin   işletmelerde meslek eğitimi iş dosyasında muhafaza edilecektir.</p>
<p>2- Görüş ve düşünceler   sütununda, öğrencinin günlük çalışması değerlendirilecektir.</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>NOT: 10:45  &#8211; 11:25    Bilgisayar dersi</p>
<p>11:35 – 12:15    İngilizce dersi</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.cocukvegelisimi.com/planlar/gunluk-plan.html/feed</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
	</channel>
</rss>

