Günlük Plan
| OKUL ADI | TARİH: …./…./20….. | |
| YAŞ GRUBU (AY) | 5-6 YAŞ GRUBU (60-72 AY) | |
| ÖĞRENCİ ADI-SOYADI |
AMAÇLAR VE KAZANIMLAR
|
PSİKOMOTOR ALAN |
SOSYAL/DUYGUSAL ALAN |
BİLİŞSEL ALAN |
DİL ALANI |
ÖZBAKIM BECERİLERİ |
|
| A1 : K4,5 | A2:K1,2,3,4 | A1:K1 | A1:K1,2,3,4 | A1:K1,2,3,5,7 | |
| A2:K1,2,3,4,5,6,7,8 | A3:K1,2,3 | A3:K1,2,3,4 | A2:K1,2,3,4 | A3:K1,2 | |
| A3:K1,2,3,4,5 | A4:K1,2 | A4:K1,6,7 | A3:K1,2 | ||
| A4:K2,4 | A6:K1,2,3,4,5,7,8,9,10 | A7:K1,2 | A4:K1,2,3,4,5,6 | ||
| A5:K5 | A7:K1,2,4,5 | A12:K2,3 | A5:K1,2,3,4,5 | ||
| A9:K3,4 | A13:K5 | A8:K1,2,3,4 | |||
| A10:K1
A11:K3,4,5,6,7 |
A17:K1,2 | ||||
|
ETKİNLİKLER |
ÖĞRENME SÜRECİ |
| SERBEST ZAMAN
PMA A2:K1,2,3,4,5,6,7,8 A3:K1,2,3,4,5 SDA A3:K2 A4:K1,2 A6:K2,5,9 A9:K3,4 A11:K5,6 DA A1:K1,2,3,4 ÖBB A1:K1,2,3,5,7 A3:K1,2 |
* Çocuklar sabah okula geldiklerinde, giysilerini (hırka,şapka vb.) çıkartarak
sınıflarına, güne hazır olarak gelirler. * Öğretmen “günaydın” diyerek çocukları karşılar. Kendini onlara tanıtır. * Öğretmen daha önceden hazırlamış olduğu, üzerinde öğrencilerin isimleri yazan çiçekli yaka kartlarını çocukların yakalarına takar. çocuklar sırayla kendilerini tanıtır. * Öncelikle çocuklara sınıf ve bölümleri tanıtılır. İlgi köşelerinin isimleri öğretilir. * Daha sonra her çocuk; blok köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, kukla köşesi, kostüm köşesi, müzik köşesi, Atatürk köşesi, fen ve doğa köşesinde yapmak istediği etkinliğe geçer. * Öğretmen bu etkinlik sırasında çocuklara; _ Hangi köşede oynamak istersin ? _ Burada ne yapacaksın ? _ Hangi materyalleri kullanmayı düşünüyorsun? gibi sorular sorarak etkinliği detaylandırması için rehberlik eder. Çalışma boyunca öğretmen desteğini sürdürür. * “Tik-tak, tik-tak / saatine bak / kahvaltı saati geldi / herkes köşeleri topladı.”diyerek hareketli müzik eşliğinde sınıfın toplanması sağlanır. * Daha sonra “Hadi bakalım çocuklar şimdi sandala biniyoruz. Hep birlikte kollarımızı sallayarak kürekleri çekip lavaboya gidiyoruz.” der ve çocukların tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları ve ellerini yıkamaları için rehberlik edilir. * Daha sonra çocuklar tek sıra halinde tren olurlar. En ön sıraya öğretmen geçerek “Tost, peynir, ekmek (2 defa) süüüüüüttt… (sağ el yukarı kaldırılır ve aşağı doğru çekilir) kahvaltıya gidilir. Çocuklaın ayrım yapmadan, yeterli miktarda, sağlık ve görgü kurallarına uyarak yiyecekleri yemeleri sağlanır. |
|
ETKİNLİKLER |
ÖĞRENME SÜRECİ |
| TÜRKÇE
SDA A2:K1,2,3,4 A6:K2,7 DA A2:K2,3,4 A3:K1,2 A4:K1,2,5,6 A5:K1,2,3,4,5 A8:K1 BA A3:K1,2 A12:K2,3 |
* Öğretmen çocuklarla birlikte halka şeklinde minderlere oturur. Çocuklara
sorular soraraksohbeti başlatır: _ Çocuklar sizler artık anaokulu öğrencileri oldunuz, okulunuzun adını öğrendinizmi ? _ Okulumuzda kimler çalışıyor öğrendiniz mi? _ Okula gelmeden önce nasıl hazırlandınız? _ Okulda en çok hoşunuza giden ne oldu? _ Okul çantanızda neler var? _ Ben bugün sizlerle tanışacağım için heyecanlandım, siz bugün neler hissediyorsunuz? * Çocukların bu sorulara sırayla, düzgün bir şekilde cevap vermeleri ve birbirlerini dinlemeleri sağlanır. * Sohbet bitince “okulum” adlı parmak oyunu çocuklarla birlikte oynanır. OKULUM Burası benim okulum Burası da benim sınıfım Bunlar da arkadaşlarım Ben onları çok seviyorum Onlarla oynuyorum Okulumda çok mutluyum
* Parmak oyunundan sonra öğretmen çucuklara bilmeceler sorar ve cevapları alınır. Çocuklar doğru cevaba ulaşamadığında, öğretmen ipucları verir. Kutu kutu sınıflar, İçinde ne güzel oyuncaklar, kitaplar Oyun oynar, şarkı söylerler, Öğretmenle çocuklar (OKUL) ———- Yaz derim yazar, çiz derim çizer Resim yapmayı çok çok sever (KALEM) ———– İyiyi öğretir, bilgi verir bize Sınıfta dolaşır, gülümseyen yüzüyle (ÖĞRETMEN) ———- Sapından tutarsın, içini doldurursun Renk renk ellerde, okula taşırsın (OKUL ÇANTASI) ———– Sayfalarını çevirir, Rresimlerine bakarım (KİTAP) * Öğretmen, hikaye kartı tekniği ile “Huysuz Kaplumbağa” adlı hikayeyi çocuklara anlatır. [ek 1] * Çocukların hikayeyi dikkatle dinlemeleri ve dikkatlerini hikayedeki olay ve kahramanlar üzerinde yoğunlaştırmaları sağlanır. * Çocuklara hikayede geçen olaylarla ilgili sorular sorulur ve cevapları alınarak hikaye pekiştirilir. * Öğretmen çocuklarla birlikte “okula gidiyorum” adlı pandomim çalışması yapar. OKULA GİDİYORUM Sabah uyandım Elimi yüzümü yıkadım Kahvaltımı yaptım Dişlerimi fırçaladım Elbiselerimi giydim Okula gidiyorum, çok mutluyum |
|
ETKİNLİKLER |
ÖĞRENME SÜRECİ |
| MÜZİK
DA A2:K1,2,3,4 SDA A10:K1
PMA A1 : K4 |
* “Bir gün okula giderken” adlı şarkı öğretmen tarafından dramatize edilerek bir kaç kere
söylenir. Dah sonra çocuklarla birlikte şarkı bölümlere ayrılarak söylenir ve dramatize edilir. * Şarkıda geçen süslü kadın, asker, küçük çocuk, ihtiyar karakterlerinin öykünmaleri yapılarak şarkı söylenir. BİR GÜN OKULA GİDERKEN Bir gün okula giderken, Bir gün okula giderken, Herşeye dikkat ederken, Herşeye dikkat ederken, Yolda bir süslü kadın, Yolda bir küçük çocuğun, Yürüdü adım adım, Topu düştü,patladı Trallalla, trallalla, trallalla. Pat, pat, pat, pat.
Bir gün okula giderken, Bir gün okula giderken, Herşeye dikkat ederken, Herşeye dikkat ederken, Yolda bir asker, Yolda bir ihtiyarcık, Geçti selam vererek, Yürüdü yavaşcacık, Rap, rap, rap, rap. Hım, hım, hım, hım, hım. |
| SANAT
SDA A4:K1,2 A11:K3,4,7 DA A8:K4 ÖBB A1:K1,2,5,7 |
* Öğretmen, öncelikle oyun hamurlarını çocuklara tek tek dağıtır. Yoğurma çalışmaları
serbestçe yapılır. - Öğretmen, çocuklara oyun hamurları ile istedikleri şekilleri yapabileceklerini söyler. - Etkinlik bitiminde, çocuklar yaptıkları ürünleri tanıtmaları için yönlendirilir. * Öğretmen çocuklara palyaçodan çomak kukla yapacaklarını anlatır. - Öğretmen, daha önceden çizmiş olduğu palyaço kafalarını çocuklara tek tek dağıtır ve daireyi düzgün bir şekilde çizginin etrafından kesmeleri için çocukları yönlendirir. - Kesme işlemi bitince, öğretmen daha önceden hazırlamış olduğu palyaçonun ağız, burun ve gözlerini çocuklara dağıtır ve palyaçonun kafasında uygun yerlere yapıştırmaları için yönlendirir. - Çomaklar dağıtılarak kafanın arkasına yapıştırmaları sağlanır. * En son olarak, öğretmen tarafından palyaço kafasının kenarlarına renkli rafyalar ara ara zımbalanır.Çocukların rafyaların uclarına renkli pullar yapıştırmaları sağlanır.Böylece çomak kukla yapılır. * Öğretmen çocuklardan, araç-gereçlerini kaldırmaları ve masayı temizlemede yardımcı olmaları için yönlendirir. Daha sonra öğretmen; “Ellerim tombik tombik / Kirlenince çok komik / Kirli eller sevilmez / Güzelliği görülmez” diye şarkı söyleyerek çocukları lavaboya yönlendirir. * Ellerini gerektiği gibi yıkamaları için rehberlik edilir. |
|
ETKİNLİKLER |
ÖĞRENME SÜRECİ |
| OYUN VE HAREKET
PMA
A1:K4,5 A5:K5 SDA A6:K3,4,5,7,8,10 A7:K1,2,3,4,5 BA
A1:K1 A3:K1,2,3 A4:K1,6 A12:K2 A13:K5 A17:K1,2 |
* Öğretmen oyuna başlamadan önce ısınma hareketlerini çocuklarla birlikte yapar.
* Öğretmen önce ısındırıcı oyun, daha sonra hareketli oyunu ve en sonda dinlendirici oyunu çocuklara öğretir ve oynanır.Oyuna başlamadan önce öğretmen, çocuklara oyunu ve kurallarını anlatır. * Öncelikle “Evim-Okulum-Sınıfım” adlı ısındırıcı oyun ile oyuna başlanır. - Yere birkaç metre aralıklarla iki çizgi çekilir. Oluşan üç alandan biri evim,biri okulum, diğeri sınıfım diye adlandırılır. Öğretmen hangi alanın adını söylerse çocuklar o alana koşarlar (tek- çift ayak üstünde zıplayarak). * Öğretmen “sabah oldu okula gidelim, sınıfımıza geçelim, akşam oldu eve dönelim” şeklinde yönergeler vererek de uygulayabilir. Öğretmen yönergelerin temposunu arttırarak veya ardı ardına aynı alanın ismini söyleyerek şaşırtmalarda bulunur. Yanılan oyundan ayrılır. * Daha sonra “kümes” adlı hareketli oyuna geçilir. - Çocukların sayısı kadar yuvarlak çizilir. Bunlar kümes olu. Her yuvarlak bir çocuğun sığacağı genişlikte olur. - Öğretmen her çocuğa bir kümes hayvanı adı verir (tavuk,kaz,vb.). Her hayvandan 5-6 çocuk olabilir. - Oyun başlayınca her kümes hayvanı kendi kümesinde durur. Öğretmen onlara adlarını söyleyerek seslenince, kümeslerinden çıkarlar; ya serbestçe gezinirler yada öğretmeni izleyerek gezinirler. Öykünme yaparlar. - Gezintinin bir yerinde öğretmen; “kurt geliyor, kaçın !” diye bağırır. Çocuklar kaçışırlar, herkes en yakın kümese girer. Kimsenin belirli bir kümesi olmaz. Her çocuk bir kümese girecektir. - Öğretmen de bir kümese girer, bir çocuk açıkta kalır. Açıkta kalan çocuk oyun yinelenirken öğretmenin yerine geçer, oyunu yönetir. Sonra o bir kümese girer. Diğer açıkta kalan çocuk oyunu yönetir. Oyun böylece sürer. * Kümes oyunu bitince çocuklar yan yana oturur ve dinlendirici oyun öğretmenle birlikte oynanır. - İlk olarak herkes ismini sırayla söyler ve kendini tanıtır. - Öğretmen çocukları ikişerli, üçerli gruplara ayırır ve herkes ismini sırayla söyler. Daha sonra herkes sırayla kendi grubundaki arkadaşlarının ismini söyler. - Ara ara gruplar değiştirilerek oyun tekrarlanır. - Oyun böylece sürer. |
| OKUMA– YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
BA
A3:K1,2,3,4 A7:K1,2
|
* Öncelikle, öğretmen hazırladığı “büyük-küçük” kavram çalışma sayfasını çocuklara dağıtır. [ek2]
*Öğretmen “çocuklar şimdi büyük olan arıyı sarıya, küçük olan arıyı kırmızıya boyayalım” şeklinde sözel yönergeler verir. * “Büyük-küçük” kavram çalışması bitince, “büyük-orta-küçük” kavram çalışma sayfaları dağıtılır. - Öğretmen nesneleri büyüklüklerine göre çocuklardan sıralamalarını ister [ek3]. - Orta büyüklülte olan nesneleri daire içine almaları için çocuklar yönlendirilir. * Öğretmen çocukların çalışmalarını teker teker kontrol eder, yanlışlar varsa düzeltilir. * Daha sonra öğretmen “okuldaki ilk gün”, okul çalışanları, renk kavramı (kırmızı) ve çizgi birleştirme, eşleştirme çalışma sayfalarını çocuklara dağıtır. Çalışmalar sırayla tek tek uygulanır [ek4-7]. |
|
ETKİNLİKLER |
ÖĞRENME SÜRECİ |
| DRAMA
PMA A1:K4 SDA A2:K1,2,3,4 A3:K1,3 A6:K1,2,3,4,7,9,10 DA A4:K3,4,6 A5:K5 A8:K1,2,3,4 BA A3:K2 A12:K2 |
* Öğretmen öncelikle yaptıracağı drama çalışmalarını önce çocuklara anlatır. Uygulamaya geçilir.
* Öğretmen, drama yaparken çocuklara rehberlik eder ve onları destekler. * Öğretmen hareketli bir müzik açar. Müzik açıldığında çocuklar serbestçe dans ederler, müzik kapandığında tek sıra olmaları sağlanır. Diğer tekrarlarda bir kız, bir erkek olarak sıralanmaları da istenir. * Çocuklara bir okula geziye gidileceği söylenerek, kendilerinden istenilen hareketleri yapmaları sağlanır. - Şimdi servise biniyoruz…. (sınıfta dolaşılır) - Yolda giderken neler görüyorsunuz?… - Evet çocuklar okula geldik. Şimdi servisimizden dikkatlice inelim… - Okulun bahçesinde neler var?… Haydi biraz bahçede oynayalım… - Şimdi okulun içine girelim… - İkili eş olup gördüklerinizi birbirinize anlatın… (okulda neler olabilir?) - Bir sınıfa girelim, biraz sessiz olalım. Ders yapan arkadaşlarımızı rahatsın etmeyelim. * Etkinlik bitince, çocuklara kağıt ve pastel boya verilir. Hayallerinde gezdikleri okulda gördüklerini çizmeleri istenir. |
| FEN VE MATEMATİK | |
| DEĞERLENDİRME | * Program açısından : Okula alışma dönemi olması nedeniyle etkinliklerin tümü uygulanamadı. Tam olarak amaçlanan kazanımlara ulaşılamadı.
* Çocuk açısından : Sınıftaki oyuncakları keşif ederek, okulun eğlenceli bir yer olduğunu anlamaya başladılar. Hikayeyi merakla dinlediler. Palyaço çomak kuklayı bizimde yardımlarımızla yaparak evlerine götürdüler. Oyunlar oynayarak neşeli bir gün geçirdik. * Öğretmen açısından. Etkinlikler tam olarak uygulanamasa da çocukların okula severek geldiklerini görmek beni de mutlu etti. Çocuklarla birlikte ilk gün heyecanını birlikte yaşadık. |
STAJYER ÖĞRENCİNİN USTA ÖĞRETİCİ KOORDİNATÖR ÖĞRETMENİN
ADI SOYADI EĞİTİCİ PERSONELİN ADI SOYADI
İMZA ADI SOYADI / İMZA İMZA
EK 1
HUYSUZ KAPLUMBAĞA
Herkes ona Huysuz Kaplumbağa diyordu. Neden diye soracak olursanız:
O, kimseyle geçinemez, kimseyi sevmezdi. Diğer hayvanlarla arkadaşlık bile etmiyordu. Hayvanlar onun evine gitmeye dahi çekiniyorlardı.
Birgün bir kirpi, kaplumbağanın evinin önünden geçiyordu. Çok yorulmuş ve susamıştı. Sincap ve tavşanı görünce durdu.Onlara ne kadar yorulduğunu anlattı. Nereden su bulabileceğini sordu.
Sincap da:
- Buralarda su bulamazsın. Sadece kaplumbağanın evinde su var. Ama onun sana vereceğini zannetmem.
- Olur mu hiç öyle şey. Biz kaplumbağalarla akrabayız. Ben şimdi gider alırım der ama…
Kapıya çıkan kızgın kaplumbağa sesini yükselterek:
- Ne vari neden beni rahatsız ediyorsun?
- Şeeey ben biraz su isteyecektim.
- Ben de su yok, anladın mı? Git başka yerden iç deyince, kirpi şaşkınlıktan öylece kaldı.
Orada bekleyen hayvanlar:
- Biz sana Huysuz Kaplumbağanın su vermeyeceğini söylemiştik
Kirpi:
-Çok haklıymışsınız arkadaşlar’ dedi ve yoluna devam etti.
Pazar günü bütün hayvanlar pikniğe gitmişlerdi. Pikniğe Huysuz Kaplumbağa’da katılmıştı.
Kaplumbağa bir kenara çekilmiş, kendi yiyeceklerini yemeye çalışıyordu. Diğer hayvanlar neşe içinde pikniğin tadını çıkarmaya çalışıyorlardı.
Yağmur damlalarının geldiğini gören hayvanlar, hemen toplandılar. Sepetlerini alıp yola koyuldular.
Huysuz Kaplumbağa yanında şemsiyesini getirmişti. Hemen şemsiyesini açarak yürümeye başladı. Diğer hayvanlar da kaplumbağanın şemsiyesinin altına girmeye çalıştılar.
Fakat kıskanç kaplumbağa buna da izin vermedi. Hayvanlar kaplumbağanın bu davranışına kızmışlardı.
Kaplumbağa bu seferde bencilliğin en çirkin örneğini veriyordu. Sadece kendisini düşünmüş, arkadaşlarını üzmüştü. Arkadaşlarını sevseydi böyle mi yapardı? Herşeyini onlarla paylaşırdı.
Piknik dönüşü bütün hayvanlar çok ıslandılar. Huysuz Kaplumbağa ise ıslanmadan evine dönebilmişti.
Günlerden bir gün, hayvanlar toplanmışlardı. Ormanın sorunlarını konuşuyorlardı. Ceylan, Huysuz Kaplumbağa’ya haber vermek için gitmişti.
- Merhaba kaplumbağa kardeş. Ormanın sorunlarını konuşacağız. İstersen sen de gel,katıl bize.
- Sizin sorunlarınız beni ilgilendirmiyor. Sizinle mi uğraşacağım. Bıktım sizin dertlerinizden diyerek, hızla tepeden aşağı koşmaya başladı.
Davete kızan kaplumbağa, ne yaptığını bilememekte, rastgele koşmaktaydı. Hızla koşan kaplumbağa, başına gelecekleri tahmin edemiyordu. Tepenin bitiminde bataklık vardı. Bataklık kaplumbağanın aklına gelmemişti.
Kaplumbağa koşarken bağırıyordu. Adeta çıldırmıştı. Halbuki bu kadar kızmasını gerektirecek bir şey yoktu. Diğer hayvanlar yinede kendisini unutmamışlardı. Onun da fikrini dinlemek istemişlerdi. Ancak Huysuz Kaplumbağa bu kadar ince düşünceli değildi.
Kaplumbağa birazdan kendini bataklığın içinde buldu. Çok şaşırdı, şaşkınlığından hemen susuverdi. Çamurdan çıkmaya çalışıyordu. Ancak hareket ettikçe batıyordu.
Huysuz bir kaplumbağa olmasına rağmen şanslıydı. Arkasından gelen maymun onun çamura düştüğünü gördü. Maymun hemen kuyruğunu kaplumbağayauzattı. Onun bataklıktan kurtulmasına yardım etti.
Kaplumbağa huysuz olsa bile, onu maymun kurtarmıştı. Çünkü bütün hayvanlar birbirlerini seviyorlardı. Huysuz Kaplumbağa yaptığı bütün hataları anladı. Geçmişte tüm dostlarını üzmüştü. Bu yüzden artık pişmanlık duyuyordu.
Maymuna teşekkür etti. Birlikte diğer hayvanların yanına döndüler. Kaplumbağa:
- “Bütün hayvanları seveceğim, hepinize yardımcı olacağım, ne olur arkadaşlar beni affedin” dedi.
Arkadaşları kaplumbağayı affettiler. Kaplumbağa artık örnek bir arkadaş olmuştu. Bütün arkadaşlarını seviyor, onlara yardımcı oluyordu.
| ……………………………………………………………………………………………………….. OKUL KURUMU
ÖĞRENCİ İŞ GÜNLÜĞÜ Tarih : ……/…../20….. Departman : …………………… Yapılan İşin Özeti (Çalışılan bölüme göre kullanılan bölge, mönü, yemek tarifleri, araç ve gereçleri açıklanacaktır. Varsa örnek belgeler yapıştırılacaktır. Gözlemlediği veya yaşadığı personel müşteri ilişkileri ile ilgili izlenimler yazılacaktır.) Okulun ilk günleri olduğu için çocuklarla tanışma gerçekleştirildi. Çocuklara sınıf ve bölümleri tanıtıldı. Kısa bir sohbet edildi. Okula alıştırma süreci kısa sürecek sanırım. Çünkü çocuklar kısa sürede okulu sevmeye başladılar. Daha sonra hep birlikte kahvaltı edildi. Kahvaltı sırasında çocuklara rehberlik edildi. Kahvaltı sonrasında rutin etkinlikler yapıldı. İlgi köşelerinde çocukların serbest oynaması sağlandı. Çocuklar birbirleriyle çok iyi anlaştılar, kısa sürede arkadaş oldular. Ara sıra öğretmenlerle birlikte çocukların oyunlarına katıldık. Etkinlik bitiminde hep birlikte sınıfı topladık, köşeleri düzenledik. Daha sonra büyük bir heyecanla ve istekle bilgisayar dersine katıldılar. Ders bitince öğle yemeği yenildi. Çocukların ayrım yapmadan, yeterli miktarda yiyecekleri yemeleri sağlandı. Yemek boyunca rehberlik edildi. Öğle yemeğinden sonra rutin etkinlikler yapıldı ve ardından türkçe dil etkinliği yapıldı. Çocuklar hikayeyi dikkatle ve merakla dinlediler. Parmak oyununu severek oynadılar. Okulun eğlenceli bir yer olduğunu kısa sürede anladılar. Okula alışmaları çok zor olmayacak gibi gözüküyor. Hep birlikte güzel ve eğlenceli bir gün geçirdik. NOT: Kahvaltı ve yemek listeleri dosyada ektedir. Öğrenci Usta Öğretici / Eğitici Personel Adı Soyadı / İmza Adı Soyadı / İmza |
| AÇIKLAMA: 1- Bu form, sektörün özelliğine göre yılın belli dönemlerinde faal olan meslek alanlarında
yoğunlaştırılmış beceri eğitimi gören meslek lisesi öğrencileri tarafından kullandırılacaktır. 2- Form Çoğaltılarak kullanılabileceği gibi defter şeklinde düzenlenerek de kullanılabilir. |
|
İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİMİ GÖREN ÖĞRENCİLERİN MESLEK ALAN/DALLARINA GÖRE İŞLETMEDE YAPTIKLARI GÜNLÜK İŞ VE İŞLEMLERİ TAKİP FORMU |
|||||||
| Öğrencinin
Adı Soyadı Sınıfı-Şubesi Numarası Meslek Alan/Dalı |
: İşletmenin Adı:…………………………………………………………….
: : : |
||||||
|
Tarih |
Yaptırılan İŞ |
İşin |
Görüş ve Düşünceler |
Usta Öğretici / Eğitici Personelin İmzası |
|||
|
Başlama saati |
Bitiş saati |
|
|||||
| 15.09.2008 | Selamlaşma-tanışma/sınıf ve bölümlerini,ilgi köşelerini tanıtma/sohbet | 09:00 | 09:30 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Rutin etkinlikler : Kahvaltı – temizlik | 09:30 | 09:55 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Serbest zaman etkinliği | 09:55 | 10:35 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | İhtiyaç molası / Bilgisayar dersi | 10:35
10:45 |
10:45
11:25 |
Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Rutin etkinlikler: Öğle yemeği – temizlik | 11:25 | 12:55 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Türkçe dil etkinliğinde “huysuz kaplumbağa” adlı hikaye anlatıldı. | 12:55 | 13:30 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Sanat etkinliğinde “palyaço çomak kuklası” yapıldı. | 13:30 | 14:00 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Oyun etkinliğinde “evim,okulum,sınıfım”, “kümes” ve “ismini söyle” oynandı. | 14:00 | 14:30 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Drama etkinliğinde “okula gidiyoruz”adlı drama çalışması yapıldı. | 14:30 | 14:45 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Müzik etkinliğinde “bir gün okula giderken” adlı şarkı söylendi. | 14:45 | 15:00 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Okuma-yazma çalışmalarında “büyük-küçük” kavram çalışması yapıldı. | 15:00 | 15:30 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Rutin etkinlikler : Toplama-temizlik-ikindi kahvaltısı yapıldı. | 15:30 | 15:45 | Olumlu / Verimli | |||
| 15.09.2008 | Eve dönüş için hazırlık | 15:45 | 16:00 | Olumlu / Verimli | |||
| AÇIKLAMA: 1- Bu form, öğrencinin işletmelerde meslek eğitimi iş dosyasında muhafaza edilecektir.
2- Görüş ve düşünceler sütununda, öğrencinin günlük çalışması değerlendirilecektir. |
NOT: 10:45 – 11:25 Bilgisayar dersi
11:35 – 12:15 İngilizce dersi




Yorum Yapın